Неділя, 08.12.2019, 11:18
Вітаю Вас Гість | RSS

Старокостянтинівський
ліцей імені М.С.Рудяка

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

ПРІОРІТЕТНИЙ НАПРЯМОК – ЯКІСТЬ ЗНАНЬ
-  Василь Яремович, розкажіть, будь-ласка, з чого розпочався Ваш учительський шлях?

-  0, це було давно-давно, але пам'ять пильно береже найцікавіші моменти... З 1944 по 1951 служив в армії. А потому в далекому місті Баку закінчив 9-10 класи у вечірній школі і вступив на перший курс історичного факультету Азербайджанського державного університету, звідки потім перевівся у Вінницький педагогічний інститут. У1952 році і почав свою педагогічну діяльність.

-  А коли Ви прийшли на керівну роботу?

-  Уже в 1954-1955 рр. став директором 8-річної школи, а в 1956 р. - середньої школи. У1957-1970 р. був на партійній роботі, а з 1970 року очолив колектив ЗОШ № 2. Добре пам'ятаю, як ми починали... Школа працювала в дві зміни. У 1976 був побудований спортзал, наступним завданням стало покращити благоустрій школи. Будівництво - справа нелегка і клопітка. П'ять довгих років велося листування і переговори про те, хто ж допоможе побудувати новий корпус школи. Такі помічники врешті решт знайшлися. На наші звернення відгукнулися і допомогли колгосп ім.Жданова, лісгоспзаг, громадськість, військові, майже всі організації міста, а також кандидат в депутати ВРУ Ружитський. Протягом 1983-85 рр. новий корпус було побудовано.

-  Василь Яремович, а якими пріоритетами у своїй роботі керувалися в першу чергу?

-  Першим і головним пріоритетним напрямом моєї діяльності була якість знань. Наші учні ставали переможцями міських, обласних, республіканських олімпіад та конкурсів. Так, наприклад, в 1946 році наш вихованець Олександр Карпусь став переможцем міжнародної олімпіади з хімії, нагороду йому вручав міністр освіти. Згодом Олександр вступив у МГУ, зараз він професор, почесний академік Академії Нью-Йорка. Друга школа давала дійсно високі знання - щороку з школи виходили 10 медалістів, 60% учнів закінчували навчання тільки з високими оцінками, 60% - відразу після школи вступали у вищі навчальні заклади. А все тому, що у школі працювали дуже творчі педагоги. Ми створювали цікаві тематичні кабінети, давали відкриті уроки і т.д. Велику роботу з фізики проводили Семен Олександрович Рудяк, Татарчук, Вогайцев, професіоналами у напрямку самоврядування показали себе наші активісти Олена Суслова, Сергій Зайчук, Олег Кривоносов. Без нашого учкому не вирішувалося жодне питання. Школа була однією великою, дружною, працьовитою сім'єю. Іншим напрямком моєї діяльності була робота з кадрами. Узагальнюючи свій досвід роботи з кадрами, я написав працю на цю тему і обласний відділ освіти направив її на виставку у Київ. Згодом її опублікували в «Народній освіті» і я отримав звання «Відмінник народної освіти». Багато уваги приділялося у школі патріотичному вихованню, займався цим наш воєн рук Теперик. П.Міхеліс, учитель географії, організовував чудові турпоходи, В.Озерчук знімав цікаві фільми, Л.Школьна вела переписку з ветеранами. Згодом ми створили навіть зал Бойової слави, що, на жаль, згорів. Велася різноманітна гурткова робота, а ще велика робота з так званими «важкими» дітьми. Дуже велику допомогу і всесторонню підтримку надавала профспілкова організація, яку очолювала Т.Ф.Чукіна, прекрасно працювали і адміністративні кадри: завучі А.М.Островський, М.І.Павлюк, О.В.Хованчук, а також Гаврик, Батенко. Велика роль у житті нашої школи і батьків. Якими ініціативними, справедливими, творчими були голови батьківського комітету Г.З.Приступа та І.О.Райчук!.. -...Як Ви гарно, по-батьківськи, розповідаєте про школу! Але ми знаємо, що звання «Відмінник народної освіти» - не єдина Ваша нагорода...

-Маю 15 медалей за участь у війні. Орден Суворова III ступені, звання «Відмінник культури»...

-Які яскраві моменти запам'яталися найбільше?

-О, таких багато! Наприклад, представлення школи на виставці досягнень народного господарства, інспекторська перевірка з області, зрізи знань і їх результати... Школа -це моє життя, мої недоліки, мої успіхи, і всі яскраві щасливі моменти так чи інакше пов'язані з її величністю.

-І останнє - Ваші побажання школі - ліцею.

-        Бажаю і надалі тримати високу «марку» школи №2, готувати гідне майбутнє для нашого місту, краю, держави.

Категорія: Мої статті | Додав: book2 (12.04.2011)
Переглядів: 594 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Категорії розділу
Мої статті [4]
Поради психолога [4]
Психологічні статті
Поезії ліцею [21]
Вірші
Українська мова та література [0]
конспекти уроків, заходи
Музичне мистецтво [1]
конспекти уроків, заходи
До 10-річчя ліцею [4]
твори учнів про ліцей, поезії
Погода
...
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Пошук
Наше опитування
Чи хотіли б Ви взяти участь у МАН?
Всього відповідей: 261
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0