Неділя, 08.12.2019, 12:02
Вітаю Вас Гість | RSS

Старокостянтинівський
ліцей імені М.С.Рудяка

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

Виховна робота у ліцеї

У 2007-2008 н.р. ліцей плідно працював над втіленням у виховний процес пріоритетних напрямків виховання:

           громадянське виховання;

           військово-патріотичне виховання;

           превентивне виховання;

           естетичне виховання;

           правове виховання;

           трудове виховання.

На високому організаційному і змістовному рівнях у ліцеї були проведені тематичні місячники та декади:

           Увага! Діти на дорозі.

           Місячник правової освіти та правової культури.

           Місячник військово-патріотичного виховання.

           Місячник роботи з обдарованими дітьми.

           Місячник народознавства.

           Місячник естетичного виховання.

           Місячник родинного виховання.

           Місячник екологічного виховання.

           Місячник  профорієнтації.

 

Доброю традицією у ліцеї стало проведення Дня народження ліцею та посвяти у ліцеїсти,  фестивалю військово-патріотичної пісні, шкільного етапу фізкультурно-оздоровчого патріотичного фестивалю "Нащадки козацької слави" та інших заходів. У цьому навчальному році у ліцеї започаткована традиція проведення творчих звітів класних колективів,  які дають можливість:

*      помітити кожну творчо обдаровану дитину та забезпечити повноцінний розвиток її обдарувань;

*      виявити та створити сприятливі умови для розвитку творчо працюючих класних колективів;

*      примножувати традиції ліцею та поширювати досвід роботи творчо працюючих класних керівників;

*      на високому професійному рівні представляти ліцей у різного роду конкурсах,  фестивалях,  виставках естетичного напряму;  

*      плідно використовувати інноваційні технології у виховному процесі.

 

Учні ліцею досягли високих результатів як на міському, так і на обласному рівнях. Вони стали учасниками та призерами багатьох заходів,  зокрема:

*      Конкурс театральних колективів;

*      Конкурс читців;

*      Фестиваль солістів, вокальних колективів та інші.

 

Високих вершин досягли  спортсмени ліцею: команда учнів 7-Б класу стала лауреатом обласних змагань "Старти надій",  загін "Мужність" – лауреатом обласного етапу фізкультурно-оздоровчого патріотичного фестивалю "Нащадки козацької слави".  У  міській спартакіаді ж у цьому році ліцей посів почесне І місце.

Заслуговує на увагу творчий звіт ліцею та презентація  дитячого юнацького об'єднання "Гармонія".

Плідно працює у ліцеї і  Зал бойової слави, який став центром військово-патріотичного виховання школярів. Ліцей підтримує тісні зв’язки з районною Радою ветеранів. Учні ліцею стали активними учасниками волонтерського руху, членами ліцейних акцій “Милосердя”.

На високому рівні у ліцеї організовано роботу учнівського самоврядування на чолі з учнівською радою ліцею. Досвід своєї роботи у даному напрямку ліцей презентував під час проведення творчої майстерні заступників директорів з ВР навчальних закладів міста та під час проведення семінару-практикуму педагогів-організаторів та керівників учнівських організацій навчальних закладів міста.

Слід відзначити роботу групи "Волонтер" (учні 8-9 класів та І курсу ліцею),  які протягом року працювали вожатими класних колективів молодших школярів.  Досвід підтвердив,  що їх діяльність сприяє змістовному відпочинку,  розвитку творчого потенціалу як самих вожатих,  так і їх вихованців.

Особлива увага у ліцеї приділяється вихованню та формуванню загальнолюдських цінностей,  поваги до людей похилого віку,  милосердя,  співчуття. Традиційними стали акції милосердя,  під час яких надається матеріальна допомога мешканцям будинку пристарілих та інвалідів с. Самчики,  учням Антонінської школи-інтернат,  дітям,  постраждалим внаслідок Чорнобильської трагедії,  дітям пільгових категорій,  які навчаються у ліцеї: дітям-сиротам,  дітям з малозабезпечених та неблагополучних сімей.  

 На увагу заслуговує робота з дітьми пільгових категорій, створення у ліцеї комфортних умов для їх навчання та виховання, забезпечення гарячим харчуванням, забезпечення якісного літнього відпочинку та оздоровлення.

Однією із яскравих форм відпочинку та оздоровлення школярів є пришкільний табір з денним перебуванням “Світанок”, який за наслідками роботи у 2004 та 2005,  2006 роках визнано переможцем міського етапу конкурсу пришкільних закладів. У 2007 році у таборі оздоровлювалось 175 учнів 1-4,  5-6 класів. У рамках програми “Рівний - рівному” вожатими були учні-старшокласники. Досвід роботи пришкільного табору з денним перебуванням "Світанок"  опублікований у спеціальному виданні "Організація і проведення педагогічної практики студентів" Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем’янчука  м.  Рівне і використовується для роботи зі студентами педагогічних спеціальностей.

Категорія: Мої статті | Додав: book2 (05.10.2008)
Переглядів: 2099 | Рейтинг: 1.5/2
Всього коментарів: 0
Категорії розділу
Мої статті [4]
Поради психолога [4]
Психологічні статті
Поезії ліцею [21]
Вірші
Українська мова та література [0]
конспекти уроків, заходи
Музичне мистецтво [1]
конспекти уроків, заходи
До 10-річчя ліцею [4]
твори учнів про ліцей, поезії
Погода
...
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Пошук
Наше опитування
Чи хотіли б Ви взяти участь у МАН?
Всього відповідей: 261
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0