Середа, 11.12.2019, 11:15
Вітаю Вас Гість | RSS

Старокостянтинівський
ліцей імені М.С.Рудяка

Каталог файлів

Головна » »
08:55

Створення матеріальних моделей просторових фігур – мабуть один із найбільш цікавих шляхів їх пізнання. Адже моделюючи просторові тіла,  навчаєшся не лише відчувати простір власними руками, а й справжній смак математичної науки. А якщо мова йде про вивчення комбінацій просторових тіл, то інтерес до їх моделювання стає ще актуальнішим.

Традиційно у стереометрії розглядають комбінації многогранників з тілами обертання. Та ідея творення правильних многогранників, а саме на етапі «гексаедр (куб) - правильний тетраедр», приводить до узагальнення  «паралелепіпед – тетраедр».

Дослідження залежності між видами паралелограмів, які лежать на поверхні паралелепіпеда, та видами трикутних пірамід, що вписані в нього, привели до цікавих практичних наслідків. Завдяки введеному поняттю «паралелепіпед, описаний навколо тетраедра», велике коло стереометричних задач можна об’єднати ідеєю доповнення до комбінації «паралелепіпед – тетраедр», завдяки чому їх розв’язання значно спрощується та раціоналізується. З іншого боку, виготовлення відповідних матеріальних моделей дасть змогу поповнити навчальну базу кабінету математики та полегшить розв’язування вище зазначеного класу задач.

Таким чином, результати досліджень носять як теоретичний, так і практичний характер, тому можуть бути корисними досить широкому колу шанувальників математики.

 Категорія: ППД | Переглядів: 325 | Додав: book2 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Категорії розділу
Світова література [2]
розробки уроків,заходи
Математика [0]
Біологія [0]
Хімія [0]
Бібліотека [2]
Позакласне читання [1]
Виховна робота [11]
заходи, сценарії
Музичне мистецтво [3]
конспекти
Інформатика [1]
ППД [4]
Передовий педагогічний досвід
Погода
...
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Пошук
Наше опитування
Чи хотіли б Ви взяти участь у МАН?
Всього відповідей: 261
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0