Створення матеріальних моделей просторових фігур – мабуть один із найбільш цікавих шляхів їх пізнання. Адже моделюючи просторові тіла, навчаєшся не лише відчувати простір власними руками, а й справжній смак математичної науки. А якщо мова йде про вивчення комбінацій просторових тіл, то інтерес до їх моделювання стає ще актуальнішим.
Традиційно у стереометрії розглядають комбінації многогранників з тілами обертання. Та ідея творення правильних многогранників, а саме на етапі «гексаедр (куб) - правильний тетраедр», приводить до узагальнення «паралелепіпед – тетраедр».
Дослідження залежності між видами паралелограмів, які лежать на поверхні паралелепіпеда, та видами трикутних пірамід, що вписані в нього, привели до цікавих практичних наслідків. Завдяки введеному поняттю «паралелепіпед, описаний навколо тетраедра», велике коло стереометричних задач можна об’єднати ідеєю доповнення до комбінації «паралелепіпед – тетраедр», завдяки чому їх розв’язання значно спрощується та раціоналізується. З іншого боку, виготовлення відповідних матеріальних моделей дасть змогу поповнити навчальну базу кабінету математики та полегшить розв’язування вище зазначеного класу задач.
Таким чином, результати досліджень носять як теоретичний, так і практичний характер, тому можуть бути корисними досить широкому колу шанувальників математики.
|