Неділя, 26.01.2020, 02:11
Вітаю Вас Гість | RSS

Старокостянтинівський
ліцей імені М.С.Рудяка

Милосердя


НАЗВА ПРОЕКТУ:

ЗІГРІЄМО ЛЮДСЬКІ СЕРЦЯ СВОЇМИ НЕБАЙДУЖИМИ СЕРЦЯМИ

 

Ви не можете сподіватись побудувати кращий світ без вдосконалення особистостей. Задля цього кожен з нас повинен працювати, усвідомивши повну відповідальністю за життя людства, наш частковий внесок – спроможність допомогти тим, кому, на нашу думку, ми можемо принести найбільшу користь.

Марія Кюрі

 

Перед українським суспільством виникла потреба в особистості, здатній зробити самостійний моральний вибір, що вміє відстоювати свої переконання й ідеали. Виховання справжнього громадянина нашої держави нерозривно пов'язане з розвитком свідомого прагнення дитини до добра, пробудження в ній любові, жалю, співчуття. Дитина не може стати особистістю і громадянином без засвоєння сучасних цивілізованих форм взаємодії, без уміння співпереживати, виявляти дієву участь, милосердя і турботу про оточуючих.

Милосердя, можливо, найдавніше людське почуття. Людина стала людиною не тоді, коли взяла в руки палицю і прилаштувала до неї каменя, а коли відчула добре почуття не тільки по відношенню до свого, але і до чужого - з чужого племені, з чужої сім'ї, коли вона пожаліла таку ж людину не за те, що вона своя, а за те, що вона людина.

Милосердність передбачає не тільки самовідданість і доброзичливість, а й розуміння іншої людини, співчуття їй, участі в її житті.

Дуже важливо налагодити взаємозв’язок поколінь. Завжди потрібно пам'ятати актуальний принцип: як ми сьогодні опікуємося — чи не опікуємося — нашими бабусями і дідусями, нашими батьками і матерями, так завтра наші діти й онуки, можливо, опікуватимуться нами. Рівень уваги до людей похилого віку — важливий індикатор людських рис і рівня цивілізованості всього суспільства.

Ініціатором діяльності ліцею в напрямку милосердя та доброчинності в учнівській раді ліцею є центр "Милосердя". У кожному класі створені волонтерські групи. Традиційним стало відвідування учнями ліцею Будинку пристарілих та інвалідів с. Самчики Старокостянтинівського району Хмельницької області з метою надання матеріальної (одяг, продукти харчування) та моральної (виступи творчих колективів ліцею, спілкування) допомоги мешканцям цього закладу. Напередодні світлого дня Воскресіння Господнього діти намагаються створити для мешканців будинку святковий великодній настрій, подарувати частинку своєї души, свого тепла.

Даний проект реалізується щорічно, протягом 7 років.

Даний проект - це розвиток свідомого прагнення дитини до добра, пробудження в ній любові, співчуття, жалю, здатності співпереживати, виявляти дієву участь, милосердя й турботу про оточуючих.

МЕТА ПРОЕКТУ: відродження національних традицій благодійності, що направлена на людей похилого віку, які потребують спілкування, підтримки, оточення їх увагою, надання їм можливості відчути себе не забутими. Розкриття перед дітьми значущість чуйного ставлення до переживань і почуттів інших людей, сприяння розумінню внутрішнього світ тих хто поруч, надання їм як матеріальної, так і емоційної допомоги. Виховання у школярів загальнолюдських цінностей: доброти, милосердя, співчуття, готовності прийти на допомогу.

ПРОЕКТ СПРИЯТЕМЕ: Формуванню у дітей основних якостей милосердної особистості: співпереживання, співчуття, причетність, турбота про інших, практична допомога іншим; вдосконаленню організаційних та художньо-естетичних здібностей, розвитку духовно-моральних цінностей.

БАЗА РЕАЛІЗАЦІЇ: Старокостянтинівський ліцей, Будинок пристарілих та інвалідів с. Самчики Старокостянтинівського району Хмельницької області.

УЧАСНИКИ ПРОЕКТУ: класні колективи; члени учнівської ради ліцею; керівники центрів «Турбота і милосердя», «Дозвілля», «Інформаційний», координатори центрів, творчі групи (організаційно–координаторська, фінансова, сценарна, вокально-артистична, інформаційна)

СПІВУЧАСНИКИ: батьки учнів ліцею, члени педагогічного колективу, районна Рада ветеранів, міська рада, Червоний хрест, соціальні служби міста, міський територіальний центр, районний осередок Червоного Хреста, «Сидір-хліб».

РЕСУРСИ:

людські: члени учнівської ради, координатори центрів, представники соціальних служб

матеріально-технічні: великодні подарунки, автобус, музична апаратура, костюми для виступаючих

фінансові: благодійні внески

інформаційні: газета «Ліцеїст», «Наше місто»

ХАРАКТЕРИСТИКА ПРОЕКТУ:

за кінцевим результатом: благодійний

за характером контактів: зовнішній

за кількістю учасників: колективний

за тривалістю: середньої тривалості

за ступенем самостійності: частково-пошуковий.

ТЕРМІН РЕАЛІЗАЦІЇ ПРЕКТУ: 01-29 квітня 2011 року

 

ЗАГАЛЬНІ ПРИНЦИПИ ПРОЕКТУ:

·          добровільності,

·          благо чинності,

·          гуманності,

·          толерантності.

КОНСУЛЬТАНТИ ПРОЕКТУ: заступник директора з виховної роботи, педагог-організатор

Календар
«  Січень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Погода
...
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Пошук
Наше опитування
Чи хотіли б Ви взяти участь у МАН?
Всього відповідей: 261
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0